Eğitim Danışmanlığı Kursu

Eğitim danışmanlığı son yıllarda giderek önemi artan bir meslektir. Eğitim danışmanlığı kursu ise bu konuda uzmanlık kazanmak isteyenlere yönelik faydalı bir programdır.

Gelecek nesillerin donanımlı, başarılı, kendine güvenen, üreten, düşünen ve ülkesine fayda sağlayan bireyler olması, eğitimde kaliteyi yakalamak ve sürdürülebilir kılmakla mümkün. Eğitim danışmanları da öğrencilerin donanımlı bir yapıya kavuşmaları hedefiyle çalışır.

Eğitim danışmanları her şeyden önce öğrencilerin eğitim hayatlarında daha başarılı olabilmelerini amaçlar. Öğrencinin okul ve derslerindeki başarısını sürekli hale getirmek için çeşitli teknikler kullanır.  Öğrencinin yeteneklerini ve becerilerini ortaya çıkartmayı, başarısız olduğu derslerle öğrenciyi barıştırarak olumsuz durumu olumluya çevirmeyi hedefler.

Öğrenci eğitim danışmanı ile yaptığı çalışmalar sonunda net bir hedefe sahip olur, hem eğitim hayatında hem de genel anlamda onu başarılı kılacak yönde gelişim kaydeder.

Eğitim danışmanlığı kursu nasıl bir içeriğe sahip olmalıdır?

Kaliteli bir eğitim danışmanlığı kursu içerik bakımından zengin olmalıdır. Çünkü eğitim danışmanlığı gibi önemli bir uzmanlık alanı, birçok farklı konuda sağlam bir bilgi altyapısı gerektirmektedir.

Eğitim danışmanlarının tek bir uzmanlık alanında değil eğitim alanına yönelik birçok farklı alanda da uzmanlık sahibi olmaları; yaptıkları çalışmalarda başarılı ve etkin sonuçlar alabilmeleri açısından önemlidir.

Eğitim danışmanları öğrencinin durumuna ve hedeflerine göre gerektiğinde farklı disiplinlerin kullandığı teknikleri de uygulayabilmelidir. Bu anlamda eğitim danışmanlığı, öğrenci koçluğu, eğitim mentorluğu, aile danışmanlığı gibi yakın uzmanlık alanları ile de zaman zaman iç içe geçebilmektedir.

Kimler eğitim danışmanı olabilir?

Eğitim her konuda uzmanlık kazanmanın en doğru ve etkili yoludur. Dolayısıyla eğitim danışmanlığı eğitimi alan herkes eğitim danışmanı olabilmektedir.

Eğitim danışmanlığı, etkinliğini giderek artıran bir uzmanlık alanıdır. Eğitim konusuna meraklı, öğrencilerle çalışmak isteyen ve kendi kişisel gelişimine de önem veren kişiler bu alanda iyi bir kariyere sahip olabilir.

Eğitim danışmanlığı kursu son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Bu kurslara sadece eğitim danışmanı olmak isteyenler değil eğitim alanında çalışan ve kendisini geliştirmek için eğitim danışmanlığı bilgilerinden faydalanmak isteyenler de katılmaktadır.

Eğitim danışmanlığı sertifikası nasıl alınır?

Eğitim danışmanlığı kursu sonrasında kişinin eğitim danışmalığı yapabileceğini gösteren sertifikalar verilmektedir.

Sertifika hem kişinin belli bir alandaki uzmanlığını hem de aldığı eğitimin kalitesini göstermesi açısından önemlidir. Kaliteli bir eğitim kurumundan alınan eğitim danışmanlığı kursu bitiminde katılımcılar uluslararası sertifikalar alabilmektedir.

Eğer siz de eğitim danışmanlığını profesyonel anlamda yapmak istiyorsanız ya da kaliteli bir eğitim ile bu alandaki en doğru bilgi ve en güncel teknikleri öğrenmeyi hedefliyorsanız, uluslararası sertifikalı eğitim programlarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Eğitimde öncü; Liderlik Okulu

Liderlik Okulu’nun eğitim danışmanlığına yönelik eğitimleri birçok farklı seçenekle katılımcılara sunulmaktadır. Eğitim danışmanlığı ile birlikte öğrenci koçluğu ve öğrenci mentorluğu alanlarında da uzmanlık kazanmak isteyenler için 3’lü öğrenci koçluğu eğitimleri tercih edilebilir.

Ayrıca Liderlik Okulu’nda, aile danışmanlığı, aile koçluğunu, öğrenci koçluğu ve mentorluğu ile birlikte eğitim danışmanlığı eğitimini bir arada almak isteyenler için de uluslararası sertifikalı farklı programlar bulunmaktadır.

Eğitimlerde birçok farklı disiplin ve teknik, detaylı şekilde ele alınmaktadır. Psikoloji, etkili ders çalışma teknikleri, koçluk teknikleri, zaman yönetimi, danışmanlık, iletişim, problem çözme, büro yönetimi, mentorluk, koçluk, motivasyon teorileri, sınıf yönetimi ve sınav kaygısı gibi birçok konuda katılımcılar bilgi, beceri ve deneyim sahibi olmaktadır.

Liderlik Okulu’nun eğitim danışmanlığı kursu, alanında Türkiye’nin en kapsamlı programı olma özelliğine sahiptir. Kurslar sonunda katılımcılar birçok farklı alanda uzmanlığı gösteren uluslararası geçerliliğe sahip sertifikaların da sahibi olmaktadır.

Eğitim Danışmanlığı Kursunu İncelemek İçin Tıklayınız

Yorum yapın