Hakkımızda

Liderlik Okulu tarafından hazırlanmış Öğrenci Koçluğunu geliştirme ve Eğitim Danışmanlığı Mesleğine katkı sağlamak amacıyla hazırladığımız bu web sitesine hoş geldiniz. Liderlik Okulu Anasayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu ülkemizde eğitimin gelişmesine katkı sağlayan en iyi destekleyici disiplinlerden biridir. Öğretmenliğin yanında öğrenci koçluğu öğrenci ile iletişimin geliştirilmesi ve öğrencinin öğrenmeyi öğrenme süreçleri için faydalı bir koçluk sürecidir.

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı dünyada bir çok ülkede aktif bir şekilde uygulanmaktadır. Ülkemizde de yaklaşık 10 yıldır artan bir şekilde ilgi görmekte ve bir çok eğitmen ve öğretmen bu alanda kendini geliştirmektedir. Öğrenci koçluğu bir öğretmenlik değildir. Öğrenci koçluğu adı üzerinde bir koçluk sürecidir. Bu kapsamda çalışmalar koçluk disiplini çerçevesinde hareket etmektedir.

Liderlik Okulu olarak bu projemizde kendimizi Öğrenci koçluğu ve Eğitim danışmanlığı alanlarında daha çok geliştirmek istiyoruz. Kurumsal olarak uzunca bir süredir bu disipline katkı sağlıyoruz. Bu katkıların verimliliğini artırmak ve daha nitelikli çalışmalara ev sahipliği yapmak adına bu alanda yeni bir proje grubu oluşturduk.

Nitelikli ve tecrübeli koçlar ile birlikte hazırladığımız bu sitemizde öğrenci koçluğu ile ilgili makaleler, ders notları ve dökümanlara ulaşabilirsiniz. Bize iletişim bölümümüzden ulaşabilir ve çekinmeden sorularınızı sorabilirsiniz.

Ayrıca Liderlik Okulu tarafından hazırlanan Öğrenci Koçluğu Eğitimimizi de İncelemenizi Öneriyoruz. Bu eğitime de aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Sizleri de bu projeye katkı sağlamaya davet ediyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Liderlik Okulu Ailesi