Öğrenci Koçluğu Belgeleri

Koçluk son yılların en popüler mesleklerinden biri haline geldi. Koçluk hizmetlerinin en çok talep gördüğü alanların başında ise eğitim geliyor. Çocuklarının eğitim yaşamında daha başarı olmasını isteyen birçok aile artık öğrenci koçlarının desteğini alıyor. Bu durum, öğrenci koçluğu mesleğine ve öğrenci koçluğu eğitimlerine olan talebi de artırdı. Bu mesleği yapmak isteyenler; öğrenci koçluğu belgeleri alabilecekleri kaliteli eğitim programlarını tercih ediyor.

Okumadıysanız Öğrenci Koçluğu Sertifikası hakkındaki yazımızı da okumanızı öneririz.

Öğrenci koçluğu belgeleri neden önemlidir?

Belli bir uzmanlık gerektiren her meslekte, alınan eğitim çok önemlidir. Mali müşavirden doktora, pilates hocasından yaşam koçuna kadar hangi konuda olursa olsun hizmet almaya gidildiğinde, söz konusunu uzmanın odasında ilk dikkat çeken ayrıntı duvarları süsleyen diploma ve sertifikalar olur. Bunun nedeni; diploma ve sertifikaların kişinin uzmanlığını yani yetkinliğini simgelemesidir. Uzmanlığı gösteren her belge, hizmeti alan kişide bir güven duygusu yaratır. Bu anlamda da belgelerin nitelikli olması güven duygusunu perçinleyen faktörlerdendir.

Öğrenci koçları için de durum aynıdır. Öğrenci koçluğu belgeleri, koçluk hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin tercihinde önemli bir yol oynar.

Öğrenci koçluğu eğitimleri nasıl olmalıdır?

Koçluk ve öğrenci koçluğunun yıldızının parlaması, eğitim programlarında kaliteyi de ön plana çıkardı. Her meslekte olduğu gibi koçluk mesleğinde de başarılı olmanın yolu, o meslekte uzmanlaşmaya bağlı. Uzmanlaşma ise ancak iyi bir eğitim ve sonrasında da kazanılacak deneyimlerle mümkün olur.

Kaliteli bir öğrenci koçluğu eğitimi, sadece koçluk teknikleri ile sınırlı olmamalıdır. Öğrenci koçu birçok farklı alanda bilgi sahibi olmalı, birçok farklı tekniği ustaca uygulayabilmelidir. Bu nedenle de eğitim programları içerik bakımından zengin olmalıdır.

Öğrenci koçu neyi hedefler?

Öğrenci koçu, öğrencinin kendisi ile ilgili farkındalık kazanarak başarıya ulaşmasını hedefler. Öğrencinin güçlü ve zayıf yanları nelerdir?, hangi konularda kendini geliştirmelidir?, hangi alanlarda ve neden başarısız olmaktadır?, hangi alanlara ilgisi ve yeteneği vardır?, öğrencinin tam olarak istediği nedir?, neyi başarmak öğrenciyi mutlu eder?, nasıl bir çalışma tekniği öğrencinin daha başarılı olmasını sağlar?, öğrenci zaman yönetimini nasıl hayata geçirir?, öğrenci geleceğe dair nasıl hayaller kurmaktadır, bu hayallere nasıl ulaşabilir?… Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabı sayesinde öğrenci, kendisini bulur, hedeflerini oluşturur ve rotasını çizer.

Soruları öğrenci koçu sorar, cevapları ise bulacak olan öğrencinin kendisidir. Öğrenci kendi farkındalığını artırdıkça, kendisine olan güveni de artar. Bu durum da, öğrencinin hem eğitim yaşamında hem de genel anlamda gelişmesini sağlar.

Öğrenci koçluğu Liderlik Okulu’nda öğrenilir

Öğrenci koçu olmak veya öğrenci koçluğu tekniklerini öğrenmek isteyenlerce Türkiye’de en çok tercih edilen kurumların başında Liderlik Okulu gelir. Bunun başlıca nedeni Liderlik Okulu’nun uzun yıllara dayanan deneyimi, sıra dışı eğitim sistemi, uluslararası standartlarda hazırlanan ders programları ve yüksek başarı yüzdesidir. Liderlik Okulu’nun sunduğu öğrenci koçluğu eğitimi piyasadaki en kapsamlı programlardır.

Katılımcıların hedeflerine göre seçebileceği birçok farklı öğrenci koçluğu eğitim programı bulunmaktadır. Dileyenler örgün eğitimden, dileyenler ise online eğitimlerden faydalanabilir.

Eğitim seçenekleri arasında yedi farklı uzmanlığı tek programda buluşturan Profesyonel Öğrenci Koçluğu Akademisi, Öğrenci Koçluğu & Eğitim Danışmanlığı & Öğrenci Mentorluğu eğitimi de yer almaktadır.

Liderlik Okulu, kişiyi çok yönlü olarak geliştirmek ve öğrenci koçluğu alanında ihtiyaç duyulabilecek tüm bilgi ve becerilerle donatmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle eğitim programları uluslararası standartlara uygun şekilde hazırlanmıştır. Eğitim programlarını başarı ile tamamlayanlar Certificational onaylı tüm dünyada geçerliliği olan öğrenci koçluğu belgeleri de almaya hak kazanmaktadır.

Hedefiniz öğrenci koçluğu ise Liderlik Okulu sizin için doğru kurum. Gelin, uzmanlığın ve başarının kapısından birlikte girelim.

Öğrenci Koçluğu Eğitimini İncelemek İçin Tıklayınız.

Yorum yapın