Öğrenci Koçluğu Sertifikası

Öğrenci koçluğu, iyi bir eğitim alındığı takdirde, bu alana ilgi duyan herkesin başarı ile yapılabileceği bir meslektir. Öğrenci koçluğu eğitim programları, bu mesleğin en doğru ve etkin şekilde yapılmasını sağlayacak bilgi ve tekniklerin tümünü içermelidir. Eğitimlerin sonunda verilecek öğrenci koçluğu sertifikası da nitelik bakımından kişinin bu alandaki uzmanlığını kanıtlar cinsten olmalıdır.

Okumadıysanız Öğrenci Koçluğu Nedir? isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

Koçluk, kişinin potansiyelini ortaya çıkartarak onun kendi hedeflerine varmasına yardımcı olan çeşitli uygulamaları içeren bir meslektir. Öğrenci koçluğu da, genel koçluk yaklaşımlarının öğrencinin eğitim ve öğretim hayatına yönelik uygulanmasını kapsar.

Öğrenci koçları ne yapar?

Öğrenci koçları, çalıştıkları öğrencinin kendisini tanımasına, güçlü ve başarılı olduğu alanları fark etmesine, yetenek ve yaratıcılığını ortaya çıkartmasına, verimli çalışma yöntemleri geliştirmesine yardımcı olmaya çalışır. Öğrenci tüm bunları yaptığı takdirde akademik hayatında da başarı elde edecektir. Öğrenci koçları ayrıca, öğrencinin kendisine bir hedef belirlemesi konusunda da çeşitli teknikleri kullanarak destek sağlar.

Öğrenci koçları, ders odaklı değil öğrenci odaklı bir yaklaşıma sahiptir. Koçlar yaptıkları çalışmalarla, öğrencinin sadece eğitime yönelik başarısını değil genel olarak kişisel gelişimini ve kendine güvenini artırmayı hedefler. Kendine güvenen, güçlü olduğu yönlerini keşfeden, başarılı olmasını sağlayacak teknikleri kullanmasını öğrenen bir öğrenci zaten eğitim hayatında da başarı yakalayacaktır. Ancak asıl önemli olan, koçluk çalışmasının öğrenci üzerinde her yönden geliştirici bir etkisi olmasıdır.

Öğrenci koçluğu ilgi gören bir meslek midir?

Ülkemizde koçluk büyük ilgi gören bir meslek haline geldi. Koçluk hizmetlerine olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Öğrenci koçluğu ya da eğitim koçluğu da son yıllarda çokça tercih edilen ve başarılı sonuçların alındığı bir koçluk branşı olarak ön plana çıkıyor.

Öğrenci koçluğu eğitimleri sadece bu alanda kariyer yapmak isteyenlerce tercih edilmiyor. Öğrenci koçluğu tekniklerini öğrenerek çocuklarının gelişimine katkı koymak isteyen aileler, mesleğinde daha başarılı ve etkili olmak isteyen öğretmenler ve eğitim alanında çalışan kişiler de bu eğitim programlarına yoğun ilgi gösteriyor.

Öğrenci koçluğu sertifikası

Öğrenci koçluğu eğitimleri hem ders içerikleri bakımından zengin olmalı hem anlatım teknikleri ile katılımcılarının konulara hâkim olmasını sağlamalı hem de eğitim sonunda sertifikaları ile fark yaratmalıdır. Öğrenci koçluğu sertifikası, kişinin mesleğindeki yetkinliğini gösterir. Sertifikanın uluslararası geçerliliğe sahip olması da, eğitimin kalitesini ve eğitimi alan kişinin donanımını gösterecektir. Bu nedenle eğitim programlarını seçerken mutlaka öğrenci koçluğu sertifikası konusuna da dikkat edilmelidir.

Öğrenci koçluğu eğitimi için doğru adres: Liderlik Okulu

Liderlik Okulu, öğrenci koçluğu alanında kapsamlı eğitim almak isteyen ve kendini hem koçluk hem eğitim danışmanlığı hem de mentorluk alanlarında geliştirmeyi hedefleyenlerin ilk tercihidir. Liderlik Okulu öğrenci koçluğu eğitim programları hem örgün hem de uzaktan (online) eğitim şeklinde düzenlenmektedir. Örgün eğitim programları belli dönemlerde açılmaktadır. Uzaktan öğrenci koçluğu eğitimine ise her zaman erişim mümkün olmaktadır.

Liderlik Okulu’nun 3’lü profesyonel öğrenci koçluğu eğitimi üç uzmanlığı bir programda buluşturuyor.

Öğrenci Koçluğu & Eğitim Danışmanlığı & Öğrenci Mentorluğu eğitimi Türkiye’nin en zengin içerikli ve kapsamlı koçluk eğitimlerinden biri olma özelliğine sahip. Bu eğitim programında psikolojiden iletişime kadar farklı disiplinler ele alınırken, katılımcılar mentorluk ve koçluk tekniklerini ve bu teknikleri etkin şekilde uygulamayı da öğreniyor.

Eğitim programının sonunda ise Liderlik Okulu katılımcıları, uluslararası geçerliliğe sahip öğrenci koçluğu sertifikası almaya hak kazanıyor.

Bu ayrıcalıklı eğitimden yararlanmak için siz de Liderlik Okulu’nu seçin.

Yorum yapın