Öğrenci Koçluğu Uzaktan Eğitim Programları

Türkiye’de eğitim alanında öğrenciye özel destek hizmeti olarak özetlenebilecek olan öğrenci koçluğu, alınan başarılı sonuçlara bağlı olarak daha çok aile tarafından daha çok tercih edilmeye başlandı. Bu mesleği başarılı bir şekilde yapabileceğine inanlar, öğrenci koçu olabilmek için başta öğrenci koçluğu uzaktan eğitim programları olmak üzere çeşitli eğitimlerden faydalanıyor.

Her meslek ve uzmanlıkta olduğu gibi söz konusu alanda kaliteli eğitim alınmadan bir işte başarı elde etmek çok zordur. Öğrenci koçluğu da belli bir bilgi birikimi ve birçok farklı tekniğin doğru şekilde uygulanmasını gerektiren bir uzmanlık alanıdır. Dolayısıyla öğrenci koçluğunu hakkını vererek yapabilmenin en doğru yolu kapsamlı bir eğitim programını tamamlamaktır.

Öğrenci koçu olmak veya öğrenci koçluğunu öğrenerek bunu kendi hayatında veya mesleğinde uygulamak isteyenler için örgün ve uzaktan eğitim seçenekleri bulunmaktadır.

Öğrenci koçluğu uzaktan eğitim programlarını tercih etmek için 5 neden

Günümüzde insanların gündelik yaşamları koşuşturmaca ile geçmektedir. Ancak bu yoğun program kişinin kendisini geliştirmesine, yeni bir uzmanlık alanı elde etmesine ve öğrenme sürecini sürdürmesine engel değildir.

Artık uzaktan (online) eğitimler bu sorunu ortadan kaldırarak, herkes için eğitim eşitliğini sağlamaktadır. Öğrenci koçluğu eğitimlerden faydalanmak isteyenler de uzaktan eğitim seçenekleri ile engellere takılmadan bu mesleğin inceliklerini öğrenebilir.

Öğrenci koçluğu uzaktan eğitim programları tercih etmek için 5 neden ise şöyle sıralanabilir:

  • Uzaktan eğitim ile kişi istediği her yerden derslerini takip eder, ders programının saat ve günlerini kendi belirler.
  • Kişi bir yandan spor yaparken, yemek pişirirken, ütü yaparken veya iş yerinde öğle arasında yemeğini yerken de derslerini dinleyebilir. Zaman darlığı yaşayan kişiler için uzaktan eğitim çok uygundur.
  • Uzaktan eğitim programları örgün eğitimlerle aynı içeriğe sahiptir. Üstelik program sonunda verilen sertifikalarda uzaktan eğitim ibare yer almaz.
  • Uzaktan eğitim programları daha ekonomiktir.
  • Uzaktan eğitim, kişiye konuları pekiştirme fırsatı verir. Bir dersi yeniden dinlemek ve bilgilerini tazelemek isteyenler için bu tür programlar çok uygundur.

Eğitim programı seçiminde titiz olun

Öğrenci koçluğu uzaktan eğitim programı tam bana göre, diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Uzaktan eğitim programı seçerken bazı konulara özen göstererek, kaliteli bir eğitim programına erişmek mümkündür.

Öncelikle seçeceğiniz eğitimin ders içeriğini titizlikle incelemenizi öneririz. Öğrenci koçluğu birçok farklı alanda bilgi ve beceri isteyen bir uzmanlık alanıdır. O nedenle de eğitim programı bir öğrenci koçunun ihtiyaç duyacağı tüm konularda ayrıntılı bilgi verebilmeli, gerekli tüm teknikleri de en iyi şekilde öğretebilmelidir.

Eğitimi veren kurumun, gerek eğitim gerekse koçluk alanındaki deneyimi, referansları ve kurum hakkındaki katılımcı yorumları da mutlaka iyi araştırılmalıdır. Eğitim kurumunun kalitesi, alınacak eğitimin de kalitesini gösterir. 

Sertifikanın niteliğine dikkat edin

Eğitim sonunda alınacak sertifikanın geçerliliği de önemlidir. Sertifikanın niteliği, eğitimin kalitesi ve eğitimi alan kişinin söz konusu alandaki yetkinliğini gösteren en önemli belgedir. Bu anlamda öğrenci koçluğu yapmak isteyen kişilerin mutlaka kaliteli eğitim kurumlarının tercihen uluslararası geçerliliği olan sertifikalı eğitimlerinden faydalanmaları iyi olacaktır. 

Türkiye’nin en kapsamlı öğrenci koçluğu eğitimi burada

Liderlik Okulu, Türkiye’nin en seçkin eğitim kurumlarından biridir. Eğitim alanında uzun yıllara dayanan deneyimi, farklı eğitim teknikleri ve yenilikçi bakış açısı ile Liderlik Okulu, birçok uzmanlık alanında olduğu gibi öğrenci koçluğu eğitiminde de kalitenin tek adresidir.

Liderlik Okulu’nun uluslararası öğrenci koçluğu uzaktan eğitim programı dolu dolu içeriği ile katılımcılarına başarının kapılarını sonuna kadar açmaktadır.

Yorum yapın