Öğrenci koçluğu yapmak istiyorum

Yazının başlığı, duygularınıza tercüman oluyorsa doğru yerdesiniz. Öğrenci koçluğu yapmak istiyorum, diyenler merak ettikleri tüm konular ve daha fazlasını bu makalede bulacaklar.

Öğrenci koçluğu, son yıllarda Türkiye’de birçok ailenin çocuklarının eğitim hayatındaki başarısını artırmak için başvurduğu bir hizmet.

Eskiden bir öğrencinin eğitim başarısını artırmak için bilinen yol özel ders, etütler veya dershanelerdi. Çocukların bu yollarla takviye edilmesine çalışılır, başarısız oldukları derslerde en azından geçer not almalarına yetecek kadar konuları öğrenmeleri sağlanırdı.

Ancak bu yöntem sadece ders ve sınav notu odaklı bir sistemi anlatıyor bize. Oysaki öğrencilerin başarısızlıklarının altında yatan birçok farklı neden olabiliyor. Öğrencinin bu nedenleri doğru anlaması ve kendisini iyi tanımasını sağlamak ise öğrenci koçlarının asıl çalışma alanıdır.

Öğrenci koçu ne iş yapar?

Öğrenci koçluğu öğretmenlik, akıl hocalığı veya bir çeşit terapi yöntemi değildir. Öğrencinin farkındalığını artırmayı hedefler. Öğrenci koçları, öğrencinin iyi ve kötü olduğu dersleri belirlemesini ama daha da önemlisi başarı veya başarısızlığının nedenlerini bulmasını sağlar. Öğrencinin yeteneğinin olduğu alanları, sevdiği ve ilgi gösterdiği konuları, karakteri ile doğru örtüşen çalışma tekniklerini keşfetmesine yardımcı olur. Karşılaştığı engelleri aşmasının mümkün olduğunu gösterir.

Öğrenci bunları yaptıkça, kendine güveni yerine gelecek, başarı yüzdesi artacaktır. Öğrenci koçluğunun asıl hedefi başarıyı yakalamak değil onu sürdürülebilir kılmaktır.

Peki öğrenci koçları bunca işi nasıl başarır? Her işin bir yöntemi ve tekniği vardır. Öğrenci koçları da belli metotlarla öğrencinin farkındalığını ve bireysel gelişimini sağlamaya yardımcı olur. Öğrenci ile çalışma sürecinde farklı disiplinlerden destek alır.

Öğrenci koçluğu yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum

Öğrenci koçluğu bir uzmanlık alanıdır. Öğrenci koçluğu yapmak istiyorum, diyenler ilk olarak öğrenci koçluğu eğitimlerinden faydalanmalıdır.

Öğrenci koçluğu eğitimleri birçok kurum tarafından farklı içeriklerle sunulmaktadır. Öğrenci koçu adayları nasıl bir koçluk kariyeri hayal ediyorlarsa, o hayale kendilerini ulaştıracak türde bir eğitimi tercih etmelidir.

Eğer iyi ve başarılı bir öğrenci koçu olmak isteniyorsa; kaliteli bir eğitim programına yönelmek daha doğru olur.

Kaliteli eğitim programı nasıl olmalıdır?

Her şeyde olduğu gibi eğitimde de kalite, istenilen sonuca ulaşmanın tek yoludur. Kaliteli eğitim, kendini ispatlamış bir eğitim kurumu tarafından uluslararası standartlarda verilen kapsamlı bir programı anlatır.

Kaliteli eğitim programları, kişiyi hem öğrenci koçluğu alanında hem de öğrenci koçluğunun yakın olarak çalıştığı farklı disiplinlerde bilgi ve beceri sahibi yapar. Meslekte başarılı olmak için gereken tüm altyapı kaliteli bir eğitim ile sağlanabilir.

En iyi öğrenci koçluğu eğitimi nereden alınır?

Liderlik Okulu, her alanda işinin ehli, uzman ve donanımlı bireyler yaratmayı kendine misyon edinmiş bir kurumdur. Bu anlamda Türkiye’nin en iyi öğrenci koçluğu eğitimi de Liderlik Okulu’ndan alınmaktadır.

Liderlik Okulu’nda öğrenci koçluğuna yönelik farklı eğitim programları bulunmaktadır. Eğitim programlarının tamamı uluslararası kriterlere uygun şekilde hazırlanmıştır.

Ders içerikleri titizlikle belirlenir. Kişinin, başarılı bir öğrenci koçu olması için bilmesi gereken her konu, kazanması gereken her beceri ve teknikler Liderlik Okulu’nun programlarında yer almaktadır.

Liderlik Okulu, herkesin eğitime erişim hakkını gözetir. Bu anlamda en kaliteli eğitimi en uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Öğrenci koçluğu eğitim programları, kişiye birden fazla uzmanlık kazandırır. Öğrenci koçluğunun yanı sıra eğitim danışmanlığı ve mentorluk da katılımcıların kendilerini geliştirme fırsatı buldukları uzmanlıklardır.

Tüm eğitim programlarının sonunda katılımcılara uluslararası geçerliliği olan sertifikalar verilmektedir.

Siz de, öğrenci koçluğu yapmak istiyorum diyorsanız, Liderlik Okulu’na bekliyoruz.

Eğitim Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Yorum yapın